PROJE4

AB  Rotech bir mühendislik firması olup, ana amacı robotlu otomasyon sistemleri kurmak, robot teknolojisini ve mühendislik bilgisini %100 yerli personeli ile Türkiye’ye kazandırmaktır. Şirket otomotiv, beyaz eşya, elektronik, gıda vb. Sektörlerde gazaltı kaynağı, punta kaynağı, tig kaynağı, su jeti, boya , mastik ve yapıştırıcı, plazma kaynak ve kesme, malzeme taşıma, paletleme ve paketleme, makina pres ve abkant gibi uygulamalarda faaliyet göstermektedir.

AB Rotech belirtilen uygulamaları projelendirme, tasarım, sistem otomasyonu, programlama, kurulum & devreye alma ve satış sonrası hizmetler ile sunmaktadır.

Müşteri ihtiyaçları çerçevesinde yapılan projelendirme çalışmaları, robotlu otomasyon projesinden müşterinin azami seviyede yarar sağlamasını hedefler. Bunun için fabrika alan kullanımını direkt etkileyen layout (yerleşim planı) çalışmaları, çevrim süresi analizleri, ekipman seçimi, güvenlik sistemi seçimi, vb. titiz çalışmalar müşterinin de onayı alınarak gerçekleştirilir.

Taşınacak yüke ve ulaşılması gereken mesafeye göre robot ve / veya pozisyoner seçimi, bilgisayar ortamında ABB’nin geliştirdiği yazılımlar aracılığı ile test ve simule edilir. Çevrim süresi ile ilgili ayrıntılı analizler yapılır ve raporlanır. Proje kapsamında fikstür, tutucu kol, hücre karkası, aparat, vb. belirlenir ve proje planlaması çıkartılır.

 

f_04