Alüminyum Enjeksiyon Robotları

sayfa_baslik_enjeksiyon_robot

Dökümhane uygulamalarında çok önemli bir yer tutan Alüminyum Enjeksiyon Preslerinde robotlar her geçen gün daha vazgeçilmez olmaktadır.

Dökümhanelerin yıpratıcı, sıcak ve zorlu ortamlarına uygun ( Foundry Protection ) olarak üretilmiş robotlar alüminyum enjeksiyon preslerinde parça alma, kalıp yağlama, kalıba parça yerleştirme, alınan parçanın su kazanına daldırılması, trim prese konulması gibi işlemleri başarı ile gerçekleştirebilmektedir.

Küçük tonajlı ( 300 – 400 ton gibi) preslerde aynı robot hem parçayı alıp hemde parçayı aldıktan sonra kalıp yağlama yapabilmektedir. Daha yüksek tonajlı preslerde ise ikinci bir yağlama robotu presin üstüne yerleştirilmekte 1.robot parçayı aldıktan sonra presin içine girerek kalıba yağlama yapmaktadır.

Ab Rotech 400 ton’dan 3200 ton’a kadar değişik preslere 1 robotlu veya 2 robotlu çözümleri yağlama ekipmanları ile birlikte anahtar teslim sunabilmektedir.

Dökümhaneler için ayrıca parça taşıma, makina besleme vb. çeşitli uygulamalar hakkında daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bizi arayın !

Bize Ulaşın!

robot_enjeksiyon_01 robot_enjeksiyon_02 robot_enjeksiyon_03

youtube_abrotech